close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 4 maja 2017

  W dniu 18 kwietnia 2017 r. w Nowym Delhi Agro Klaster Kujawy podpisał porozumienie o współpracy z władzami indyjskiego stanu Haryana w zakresie współpracy komercyjnej oraz naukowo-badawczej w przemyśle rolno-spożywczym.

  Porozumienie dotyczy w szczególności wspólnych inwestycji w produkcję zdrowej żywności oraz prac nad nowymi technologiami produkcji z wykorzystaniem wiedzy naukowej i potencjału obu krajów. Zarówno Polska jak i Indie mają do zaoferowania wiele w tej dziedzinie – oba kraje są w czołówce producentów i eksporterów wielu produktów spożywczych i rolnych, jednak ich potencjał jest zgoła odmienny.

  Dla stanu Haryana priorytetem, prócz pozyskania inwestycji w nowe technologie spożywcze, jest również import bezpiecznych i zdrowych produktów konsumenckich, z których Polska jest coraz bardziej w świecie znana. Przewaga konkurencyjna wielu rodzimych produktów zauważona została również w Indiach.

  Dla polskich przedsiębiorców i uniwersyteckich jednostek naukowych zrzeszonych w Agro Klastrze Kujawy jest to okazja do nawiązania bliższych relacji gospodarczych i naukowych umożliwiających pozyskanie nowych rynków zbytu oraz rozwój już istniejących technologii w kraju. Porozumienie ma na celu nie tylko pobudzenie wymiany handlowej, ale także stworzenie platformy do wspólnych badań i inwestycji rozwojowych w przemysłach spożywczych obu regionów – zaznacza zarząd Agro Klastra Kujawy.

  Jak podkreślają strony porozumienia – współpraca będzie miała na uwadze interes producentów z obu krajów. Zdaniem sygnatariuszy zawiązanie bliższej współpracy w produkcji spożywczej umocni Polskę i Indie na mapie globalnych graczy w tej dziedzinie.

   

  IMG_9816
  IMG_9835

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: