close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • PRAKTYKI STUDENCKIE / STAŻE / WOLONTARIAT

 • Szanowni Państwo!

   

  Uprzejmie dziękujemy za zainteresowanie odbyciem praktyki studenckiej/stażu absolwenckiego/wolontariatu w Ambasadzie RP w Nowym Delhi.

   

  Zapraszamy do składania wniosków dot. praktyk studenckich/staży absolwenckich/wolontariatów w Ambasadzie RP w Nowym Delhi na rok 2019.

  Aplikacje rozpatrywane są w trybie ciągłym przez cały rok.

   

   

   

   

  W tym celu uprzejmie prosimy o przesłanie:

   

  1. informacji nt. długości okresu oraz preferowanych dat odbywania przez Państwa praktyk studenckich/staży absolwenckich/wolontariatów.

  Uwaga:

  - zwyczajowo praktyki/staże/wolontariaty w Ambasadzie RP w Nowym Delhi obejmują okres 1 miesiąca, jednak w przypadku wcześniejszej deklaracji przez aplikanta, istnieje możliwość rozpatrzenia wniosku dot. innego okresu, w zależności od bieżącego zapotrzebowania i uwarunkowań Ambasady.

  - Należy pamiętać, iż łączny okres praktyk i staży realizowanych w Centrali MSZ oraz na placówkach dyplomatycznych na całym świecie w danym roku nie może przekroczyć 3 miesięcy.

   

  1. wymaganej dokumentacji, zgodnie z informacjami, zawartymi na stronach internetowych MSZ:

  •   dot. procedury rekrutacyjnej:

  http://www.msz.gov.pl/pl/p/msz_pl/ministerstwo/praca_i_kariera/praktyki/praktyki__wolontariat_i_staz

  http://www.msz.gov.pl/pl/p/msz_pl/ministerstwo/praca_i_kariera/praktyki/praktyki_studenckie_w_polskich_placowkach_zagranicznych

  http://www.msz.gov.pl/pl/p/msz_pl/ministerstwo/praca_i_kariera/praktyki/faq

   

  •   formularze do wypełnienia: http://www.msz.gov.pl/pl/p/msz_pl/ministerstwo/praca_i_kariera/praktyki/formularze_dokumenty

   

   Szczegółowe zasady dot. praktyk studenckich/staży absolwenckich/wolontariatów znajdą Państwo w Zarządzenie nr 13 Dyrektora Generalnego Służby Zagranicznej z dn. 30 maja 2011 r.(http://www.msz.gov.pl/pl/ministerstwo/praca_i_kariera/praktyki/zarzadzenie_2011_13).

   

  Decyzja ws. przyjęcia na praktykę/staż/wolontariat uzależniona jest od szeregu czynników, w tym m.in. terminowego złożenia wymaganych dokumentów, możliwości organizacyjnych i bieżącego zapotrzebowania placówki, a także od uwarunkowań lokalnych, tj. możliwości zapewnienia właściwego poziomu bezpieczeństwa osobistego praktykanta.

   

  Podczas odbywania praktyk studenckich/staży absolwenckich/wolontariatów Ambasada nie zapewnia wynagrodzenia.

   

  Pragniemy także zwrócić uwagę, iż dla efektywnego przebiegu praktyk studenckich/staży absolwenckich/wolontariatów w Ambasadzie RP w New Delhi niezbędna jest co najmniej podstawowa wiedza o Indiach oraz dobra znajomość języka angielskiego na poziomie pozwalającym na sprawną lekturę indyjskiej prasy codziennej – zapraszamy do wypróbowania swoich sił, zapoznając się z artykułami anglojęzycznych dzienników, takich jak:

  http://www.thehindu.com/

  http://www.hindustantimes.com/

  http://www.asianage.com/

  http://timesofindia.indiatimes.com/

   

  W przypadku pojawienia się dodatkowych pytań, uprzejma prośba o kontakt:

   

  Tel. +91 11 41496923

  E-mail: newdelhi.polemb.info@msz.gov.pl

   

  Tagi: wolontariat praktyki staż

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: