close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • WYDZIAŁ KONSULARNY AMBASADY RP W NOWYM DELHI

 • AMBASADA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ W NOWYM DELHI

   

  STRACIŁEŚ PASZPORT?

   

  Sprawdź procedurę: Paszporty tymczasowe

   

  WYDZIAŁ KONSULARNY

   

  Sprawy wizowe, paszportowe oraz prawne rozpatrywane są zgodnie z poniżej wskazaną kompetencją terytorialną.

   

  Kompetencja terytorialna Ambasady RP w Nowym Delhi:

   

  • Indie - Assam, Arunachal Pradesh, Bihar, Chhattisgarh, Delhi (NCR), Haryana, Himachal Pradesh, Jammu-Kashmir, Jharkhand, Madhya Pradesh, Manipur, Meghalaya, Mizoram, Nagaland, Odisha, Punjab, Rajasthan, Sikkim, Tripura, Uttaranchal, Uttar Pradesh, West Bengal.
  • Afganistan, Bangladesz, Bhutan, Malediwy, Nepal, Sri Lanka.

  http://www.newdelhi.msz.gov.pl

   

  Kompetencja terytorialna Konsulatu Generalnego RP w Mumbaju:

   

  • Indie - Andhra Pradesh, Daman i Diu, Dadra i Nagar Haveli, Goa, Gujarat, Karnataka, Kerala, Lakshadweep, Maharashtra, Puducherry, Tamilnadu, Telangana, Wyspy Andamany i Nikobary.

  www.mumbaj.msz.gov.pl

   

  Zapisy na spotkania w celu złożenia wniosku wizowego: https://secure2.e-konsulat.gov.pl/

   

  OSTRZEŻENIE

  Szanowni Aplikanci, uprzejmie prosimy o kategoryczne odrzucanie „wsparcia” postronnych osób oferujących „przyspieszenie procesu wizowego” lub powołujących się na „koneksje w ambasadzie”. Jeśli takie osoby będą próbowały z Państwem nawiązać kontakt, prosimy o niezwłoczne zgłoszenie tego faktu na numer alarmowy ambasady, drogą mailową lub bezpośrednio w urzędzie konsularnym.

   

  WYDZIAŁ KONSULARNY W NOWYM DELHI

   

  Adres:              50-M Shantipath, Chanakyapuri, New Delhi 110 021

  Telefon:          

  • 00 91 11 414 96 904
  • 00 91 11 414 96 992
  • 00 91 11 414 96 975 

  (numery dostępne wyłącznie w godzinach 13:00 - 15:00 (IST))

   

  Fax:                 00 91 11 414 96 974

  Email:              newdelhi.amb.wk@msz.gov.pl 

   

  Mapa – sprawdź, jak do nas dotrzeć, klikając tutaj.

   

  Informacja dla aplikantów wizowych

   

  Od 19 stycznia 2018 r. wolne miejsca w celu dokonania rejestracji wniosku wizowego w systemie e-konsulat uwalniane są w miarę możliwości dwa razy w tygodniu: we wtorki i piątki o 15-tej. Prosimy o rejestrację na właściwy typ wizy zgodny z celem wyjazdu. Rejestracja wniosku wizowego na cel odbiegający od rzeczywistego powodu ubiegania się o wizę lub wprowadzanie ręcznych poprawek we wniosku prowadzi do wydania decyzji odmownej. W przypadku pojawienia się błędu w aplikacji prosimy o kontakt mailowy w celu anulacji rejestracji. Ponowna rejestracja w systemie wizowym będzie możliwa po 24 godzinach. Nie ma możliwości rejestrowania wniosku wizowego na kilka terminów dla tej samej osoby. Prosimy o przemyślane działania.  

   

  Godziny urzędowania: poniedziałek - piątek w godz.  08:15 – 16:15

   

  Przyjmowanie interesantów w sprawach prawnych, paszportowych, obywatelskich: poniedziałek - piątek w godz. 09:00 - 16:00

   

  Rejestracja on-line wniosków wizowych i rezerwacja terminów jest obowiązkowa (https://secure2.e-konsulat.gov.pl/).

   

  Szczegółowe informacje na temat e-konsulatu można znaleźć tutaj: http://newdelhi.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ekonsulat/

   

  W przypadku konieczności odwołania terminu złożenia zarejestrowanego wniosku wizowego prosimy o wysłanie e-maila na adres: newdelhi.amb.wk@msz.gov.pl z podaniem uzasadnieniem prośby. W temacie wiadomości prosimy wpisać: ODWOŁANIE TERMINU E-KONSULAT oraz numer paszportu aplikanta wraz z datą, na którą wniosek został zarejestrowany. W ciągu 72 godzin Państwa rejestracja zostanie anulowana. Można wówczas przystąpić do nowej rejestracji wniosku na terminy dostępne w systemie e-konsulat.  Wydział Konsularny nie ma możliwości bezpośredniego przekładania terminów wizyt w systemie –konsulat.

   

  Przyjmowanie zarejestrowanych wniosków wizowych zgodnie z datą i godziną podaną na wydruku wniosku: poniedziałek -piątek w godz. 9:00-13:00. Wywiady wizowe przeprowadzane są przez konsula bezpośrednio w dniu złożenia wniosku wizowego w konsulacie.   

   

  Przyjmowanie odwołań od negatywnych decyzji wizowych: poniedziałek – piątek 12:00 – 14:00. Rejestracja w systemie e-konsulat nie jest wymagana.

   

  Odbiór paszportów i innych zrealizowanych spraw prawnych/legalizacyjnych: poniedziałek - piątek 15:00-16:00. Status można sprawdzić tutaj (http://newdelhi.mfa.gov.pl/en/consular_information/visa_status)

   

  Kierownik Wydziału Konsularnego Ambasady RP w Nowym Delhi przyjmuje skargi i wnioski w środy między 14:00 a 15:00. Prosimy o wcześniejsze umówienie spotkania drogą e-mailową.

   

   

   

  TELEFON ORAZ E-MAIL DYŻURNY

   

  Wyłącznie w sytuacjach wymagających natychmiastowej interwencji konsula poza godzinami urzędowania (np. zgony, wypadki, itp):

   

  Wydział Konsularny w Nowym Delhi, kompetencja terytorialna: Indie (Assam, Arunachal Pradesh, Bihar, Chhattisgarh, Delhi (NCR), Haryana, Himachal Pradesh, Jammu-Kashmir, Jharkhand, Madhya Pradesh, Manipur, Meghalaya, Mizoram, Nagaland, Odisha, Punjab, Rajasthan, Sikkim, Tripura, Uttaranchal, Uttar Pradesh, West Bengal), Afganistan, Bangladesz, Bhutan, Malediwy, Nepal, Sri Lanka:

   

   

  Konsulat Generalny RP w Mumbaju, kompetencja terytorialna: Indie (Andhra Pradesh, Daman i Diu, Dadra i Nagar Haveli, Goa, Gujarat, Karnataka, Kerala, Lakshadweep, Maharashtra, Puducherry, Tamilnadu, Telangana, Wyspy Anadamany i Nikobary):

   

  • numer alarmowy: 00 91 982 1 995 595

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: